Oslabená imunita môže viesť k vzniku niektorých civilizačných ochorení, ako napr. alergií, autoimunitných chorôb, ale aj nádorových ochorení.
Ak nás zmohla chrípka, nachladnutie spravidla nemáme chuť na nič, ani na jedlo. Chrípka, nachladnutie, kašeľ môžu prísť v každom ročnom období. Určite to poznáte, zle sa nám dýcha a bolí nás celé telo, jednoducho nás bolí "celý človek“. V tejto situácii je dôležité prijímať výživnú stravu a dostatok tekutín. Iba tak získame potrebné vitamíny, minerálne látky a samozrejme telo dostatočne zavodňovať.
Mnohí ľudia si tieto pojmy zamieňajú, pre niektorých dokonca významovo znamenajú to isté. Medzi nádchou a chrípkou je však obrovský rozdiel. Ako sa jednému či druhému ochoreniu v sychravom počasí vyhnúť alebo ako mu predchádzať či liečiť ho?
Kuracia polievka, bylinkový čaj, lieky – to sú zaručené spôsoby, ako poraziť nachladnutie. Ale prečo sa ním trápiť, keď mu môžete veľmi ľahko a zábavne predísť.
Jesenné nachladnutia sú priebehom a príznakmi porovnateľné s nachladnutím v ostatných ročných obdobiach. Líšia sa len frekvenciou výskytu, ktorý je významne vyšší z dôvodu poklesu teplôt. Nachladnutie sa môže prejavovať bolesťami v hrdle, kašľom, kýchaním, upchatým nosom, bolesťami hlavy, uší, nosu, nádchou a pod. Problémy bývajú subjektívne a trvajú v priemere 5 až 10 dní.