Problémy s močovým mechúrom sú oveľa bežnejšie, než si možno myslíte. Tieto problémy negatívne ovplyvňujú nielen zdravie, ale aj kvalitu života. Preto je dôležité konzultovať príznaky s urológom, aby sa vylúčilo závažné ochorenie.
Doteraz sa hyperaktívny močový mechúr, ktorý trápi 12% svetovej populácie, liečil primárne liekmi, ktoré často fungujú nedostatočne, a naopak prinášajú vedľajšie účinky.
61- ročná pacientka, ktorá sa lieči na cukrovku a cirhózu pečene, má v moči veľké množstvo alkoholu napriek tomu, že ho vôbec nepije.
Vhodná je pre každého pacienta, ktorému nezabrala predchádzajúca liečba, a je preplácaná zdravotnou poisťovňou.
Medzi najčastejšie zápalové ochorenia u ľudí patrí, po ochoreniach dýchacej sústavy, infekcia močového mechúra (cystitída). Cystitída sa spája s viacerými zápalovými ochoreniami ako je uretitída, pyolenefritída či cystopyelonefritída. Cystitída má svoje typické príznaky. Jej včasná diagnostika urýchľuje liečbu.
Táto baktéria spôsobuje až 90 percent zápalov močových ciest a močového mechúra. Patrí im druhé miesto medzi bakteriálnymi infekciami. Kvôli nim lekári predpíšu 15 až 20 percent všetkých antibiotík! Trpia nimi viac ženy než muži a najväčším problémom je opakovaný zápal. Ako mu zabrániť?
Teraz si povieme niečo o tom, ako sa líšia deti od dospelých z hľadiska fyziológie. Na začiatok je potrebné povedať, že deti nie sú len deti, ale sú to malí dospelí. Pozrite sa, aké odlišné sú ich časti tela a orgány v porovnaní s dospelými.
Močový mechúr je tvorený svalovinou, ktorá slúži na vylučovanie moču z organizmu. Pri naplnení močového mechúra sa v ňom zvyšuje tlak a dostaví sa nutkanie na močenie, ktoré každý z nás už určite zažil.
Mávate častokrát studené ruky a nohy? Obliekate si medzi prvými sveter keď sa otvorí v izbe okno? Sú vo vašom šatníku prevažne tmavé a modré farby? Je načase začať podporovať vaše obličky a močový mechúr – element Voda.