Anonymnú a bezplatnú telefonickú linku dlhodobo najviac využívajú ľudia so vzťahovými problémami, klienti, ktorí trpia depresívnymi náladami a úzkostným prežívaním.
Témy v súvislosti anorexiou, bulímiou a ostatnými poruchami príjmu potravy patria v diskusnom fóre ZDRAVIE.sk k suverénne najdiskutovanejším. O poruchách príjmu potravy sa hovorí nahlas veľmi málo, rovnako o možnostiach, ako ľuďom trpiacim poruchami príjmu potravy pomôcť. Sme radi, že našim spolupracovníčkam sa konečne podarilo založiť svojpomocnú skupinu, ktorá bude fungovať pri Lige za duševné zdravie. ZMENA: Stretnutia utorok od 18:00-20:00 v centre Ligy za duševné zdravie, v Bratislave-Petržalke na Ševčenkovej 21.
Témy v súvislosti anorexiou, bulímiou a ostatnými poruchami príjmu potravy patria v diskusnom fóre ZDRAVIE.sk k suverénne najdiskutovanejším. O poruchách príjmu potravy sa hovorí nahlas veľmi málo, rovnako o možnostiach, ako ľuďom trpiacim poruchami príjmu potravy pomôcť. Sme radi, že našim spolupracovníčkam sa konečne podarilo založiť svojpomocnú skupinu, ktorá bude fungovať pri Lige za duševné zdravie. Prvé stretnutie bude v piatok 16. februára od 17. do 19. h v centre Ligy za duševné zdravie, v Bratislave-Petržalke na Ševčenkovej 21 a potom každý utorok od 18,00 až 20,00.
Liga za duševné zdravie zriadila internetové poradenstvo na mailovej adrese psycholog@dusevnez.sk. Ako ZDRAVIE.sk informovala manažérka Ligy za duševné zdravie Dagmar Krepopová, z tejto adresy odpovedá na problémy týkajúce sa duševného zdravia tím odborníkov – psychológov a psychiatrov, spolupracovníkov Ligy za duševné zdravie a v prípade potreby poskytnú kontakt na ďalších špecialistov.
Od 20. novembra otvorila Liga za duševné zdravie opäť poradňu Nezábudka v bratislavskom nákupnom centre Aupark na Einsteinovej ulici. Poradňa Nezábudka poskytuje možnosť nadviazania prvého kontaktu s odbornou psychologickou pomocou a bezplatné odborné poradenstvo.
V rámci zbierky počas celoslovenských Dní nezábudiek (12., 13. a 14. októbra) sa vyzbieralo na Slovensku 2 621 187 Sk. „Z tejto sumy Liga za duševné zdravie 30 % poukáže spolupracujúcim organizáciám na podporu ich činností v oblasti rozvoja duševného zdravia, 25 % sa použije na uhradenie časti nákladov spojených s organizáciou zbierky, zhruba 1,2 mil. Sk je určených na podporu existujúcich a zriadenie nových denných stacionárov a chránených dielní a na podporu organizácií, ktoré sa zaoberajú chránenou prácou a chráneným bývaním,“ uviedla pre ZDRAVIE.sk Dagmar Krepopová, PR manažérka Ligy za duševné zdravie.
Na duševne chorých si v spoločnosti stále nevieme zvyknúť a sociálne ich vylučujeme. Problémy s duševným zdravím má pritom na Slovensku každá štvrtá rodina. Ľudia, ktorí duševnými chorobami trpia, sa stále stretávajú so strachom a predsudkami ostatných. Niektorým sa problémy podarí vyriešiť, iní však môžu skončiť tragicky. Týždeň duševného zdravia, ktorí sa začína dnes, 9. októbra, by v nás mal prebudiť viac pozornosti k duševne chorým a duševným chorobám. Zajtra, 10. októbra, si zároveň pripomíname Svetový deň duševného zdravia. S Týždňom duševného zdravia sú spojené Dni nezábudiek.