Trápi vás otázka, či vaše náhle zdravotné problémy nie sú náhodou príznakmi rakoviny? Hľadáte na internete informácie, ktoré by vám mohli pomôcť? Prinášame stručne popísaný pôvod a vznik rakoviny, najčastejšie sa vyskytujúce ochorenia rakoviny na Slovensku a najčastejšie symptómy, ktoré si môžete diagnostikovať aj sami.
Najmä obdobie, keď sa z leta a pekného teplého počasia blížime do studených a upršaných jesenných dní máva svoje zdravotné riziká. Ak patríte k ľuďom, ktorí sú chorí hneď, ako ich „ofúkne“ alebo máte sklon ľahko chytiť nádchu, máme pre vás účinné tipy.
V dnešnej dobe vyhľadáva čím ďalej tým viac ľudí prírodné liečivá, či už na liečbu, alebo podpornú – doplnkovú liečbu a chcú presne vedieť, aké látky prijímajú do svojho tela. Spoločnosť Pascoe – prírodná medicína zaručuje, že jej liečivá a doplnky výživy sú vyrobené z kvalitných substancií a podliehajú niekoľkým kontrolám kvality. Nemecká farmaceutická spoločnosť Pascoe má za sebou viac ako 120 rokov skúseností, výskumu a vývoja.
Túto liečivú bylinku poznáme aj pod názvom mesiačik, kalendula či nahátka liečivá. Rastie v záhradách, kde sa pestuje ako letnička, ale nájdeme ju aj vo voľnej prírode. Má bohato vetvenú byľ a podlhovasté listy. Kvety majú žltú alebo oranžovú farbu.
Bylinku poznáme aj pod ľudovým názvom kozlík, valeriánok, baldrián, či mačacia zelina. Ide o trvácu bylinku s krátkym plazivým a zapáchajúcim podzemkom, s vysokou stonkou a kopijovitými listami, ktorá dorastá do výšky 50 až 150 cm. Kvety sú voňavé, sfarbené do ružova.
Hluchavka biela je nezvyčajnou bylinkou, ktorú si môžete pestovať aj v záhrade pod stromami. Okrem bielych, medovo zafarbených kvetov zbierame aj kvitnúcu vňať. Aké pozitívne účinky má?
Pľúcnik lekársky je, aj podľa svojho názvu, vhodný pre pľúca a dýchacie cesty. Nielen, že zmierňuje dráždenie pri kašli, podporuje i trávenie, vylučovanie a pozitívne pôsobí aj na zdravie pokožky.
Bohužiaľ, výskyt rakoviny má vo svete stúpajúci trend. Ak sa však vhodne chránime, účinne môžeme znížiť možnosť jej vzniku. Pomôcť nám môžu aj nasledovné rady.
Poznáme ho aj pod ľudovým názvom bedrovník obecný, babník, bedernica, bederníček, bedrník, lomikameň, či sladká zelina. Rastie na suchších pastvinách a lúkach. Darí sa mu vo vápenitej pôde na skalnatých svetlých a suchých svahoch, dorastá do výšky 20 – 80 cm.
Repík je liečivá rastlina so žltými kvetmi a chlpatou byľkou vysoká 50 – 100 cm. Poznávacím znamením je jablková vôňa. Jej protizápalové účinky poznali už starí Egypťania. Čaje a odvary z repíka sú dobré na i hrdlo, hlasivky či na tráviace ťažkosti.