Počet lekárov a sestier infikovaných koronavírusom sa zvyšuje úmerne s tým, ako sa COVID-19 šíri Českom a rastie aj počet aktuálne chorých.
Na našom Facebooku aj počas tohto týždňa ostávajú najčítanejšie články s témou koronavírus. Zaujal vás muž, ktorý už viac ako 2 mesiace bojuje s koronavírusom a stále je pozitívny, ale aj výzva lekárov z Karlovej univerzity o uvoľnení reštrikcií počas pandémie COVID-19.
11 lekárov Karlovej univerzity v týchto dňoch podpísalo výzvu, v ktorej žiada vládu zásadne zrýchliť uvoľňovanie opatrení počas pandémie COVID-19, v prospech zdravia občanov, ekonomickej a spoločenskej stability, a tiež prosperity krajiny.
Hrdinami dnešných dní sú zdravotnícki pracovníci po celom svete, ktorí denne bojujú za nás všetkých v prvej línii. Srdcervúce fotografie a pravdivé odkazy, ktoré sa šíria sociálnymi sieťami, slúžia ako živý dôkaz toho, čo sa deje za núdzovými dverami.
Špecialisti na Klinike ústnej, čeľustnej a tvárovej chirurgie LF UK a Univerzitnej nemocnice Bratislava v Nemocnici Ružinov vykonali unikátnu operáciu. Pomohli pacientovi so zhubným nádorom sánky.
Nová operačná technika by sa mala vykonávať na ľuďoch, ktorí majú v dôsledku akútnych poranení šancu na prežitie iba 5%, keďže stratili 50 % krvi a nastala u nich zástava srdca.
Fakultná nemocnica Nitra prijala po tragickej dopravnej nehode najviac zranených. Išlo o osem pacientov, z toho traja s ľahkými poraneniami. Od ohlásenia mimoriadnej udalosti sa spustil celý proces riadených činností, tzv. traumaplán.
Slovensko patrí medzi lídrov v operáciách umelého srdca v strednej Európe. Umelé srdce zachraňuje životy pacientov čakajúcich na transplantáciu.
Vďaka vysokošpecializovanej operácii lekárov z oddelenia oftalmológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline sa zrak pacienta obnovil na 100% a umožnil mu návrat do bežného života.
Naozaj môžu odoberanie orgánov pacienti cítiť? Čo na to odborníci a lekári? Aká je skutočnosť a postup pri získavaní orgánov na transplantáciu?