Leto je tu, horúčavy udreli a nás to prirodzene ťahá k vode. Viete, ako sa na kúpaliskách a vodných plochách kontroluje kvalita vody na kúpanie a poznáte zásady, ktoré by ste mali dodržiavať?
Čoraz častejšie vidno na ženách, že vek je skutočne len číslo. Pekné telo a svieža pleť sú iba jednou stranou mince, vlasy druhou. Mimochodom, viete, ako sa správne starať o vlasy po štyridsiatke?
Túžite po kvalitnejšej a dlhšie trvajúcej rozkoši v posteli? Predčasná ejakulácia je častým problémom, ktorý postihuje takmer každého tretieho muža. Prinášame vám preto niekoľko trikov, vďaka ktorým sa vaše potešenie nakopne na plné obrátky.
Viete čo všetko vám hrozí pri návšteve prírodných vodných plôch? Ktoré sú kontrolované a ktoré nie? Prečítajte si aktuálne odporúčania RÚVZ z Banskej Bystrice.
Pitná voda je jediný nápoj, pre ktorý nemusíme chodiť do obchodu. K tomu, aby sme si ho mohli dopriať v pohodlí domova však musí prejsť dlhú cestu od vodárenského zdroja cez úpravňu vody, čerpacie stanice, vodojemy a vodovodnú sieť až do našej domácnosti.
Dusitany a dusičnany sú medzi laickou verejnosťou zaraďované ako jedny z najdôležitejších ukazovateľov kvality pitnej vody. Ich prítomnosť vo vode vyvoláva obavu najmä v rodinách s malými deťmi, najmä vo vzťahu k vhodnosti použitia vodovodnej vody na prípravu umelej výživy dojčiat. Preto je dobré uvedený problém zhrnúť nasledovne.
Neoficiálne dôkazy o konzervovaní potravín formou sušenia výmrazom pochádzajú od dávnych Inkov. Dnes sa táto technológia využíva komerčne na predĺženie trvanlivosti, pričom sa zachováva chuť, vôňa a výživová kvalita celého radu výrobkov, ako je káva, koreniny či pokrmy určené na dlhodobé cesty.
V posledných rokoch sú na našom trhu ponuke rozličné druhy filtračných zariadení na úpravu pitnej vody priamo v domácnostiach. Ide o zariadenia, ktoré sa môžu využívať ako konečný stupeň úpravy vody určenej na ľudskú spotrebu.
Voda sa nachádza v každej bunke nášho tela a jej význam pre ľudský organizmus je preto obrovský. Človek samotný je s vodou priam bytostne spätý, čo umocňuje aj skutočnosť, že náš prenatálny vývoj po deväť mesiacov prebieha práve vo vode.
Prečítajte si aktuálnu legislatívu zaoberajúcou sa problematikou vody určenej na ľudskú spotrebu, ako aj kontrolu jej kvality z hľadiska pôsobnosti výrobcov a dodávateľov pitnej vody.