Najmä ženy poznajú metličky, ktoré zväčša považujú len za kozmetický problém. Avšak, nemusí tomu tak byť. Preto každý človek, u ktorého sa objaví typický pavučinový obrazec na nohách, by mal vyhľadať ambulanciu cievnej chirurgie.
Hlavnou zásadou prevencie vzniku kŕčových žíl je podpora svalovej pumpy dolných končatín. Spočíva v pravidelnom pohybe. Mali by ste sa vyvarovať dlhému státiu alebo sedeniu a dávaniu nohy cez nohu. Vhodné je chodiť na prechádzky, behať alebo cvičiť.
Vaše nohy môžu navonok pôsobiť zdravo, vnútorne však trpia. Ak začnete pociťovať tŕpnutie, bolesť a "ťažké nohy", prípadne sa začnú objavovať opuchy nôh, problém neignorujte. Dlhodobé namáhavé státie spôsobuje nedostatočné prekrvenie vašich dolných končatín a s tým spojené ďalšie zdravotné komplikácie.
Vysoké teploty sú záťažou pre celý organizmus a pre dolné končatiny obzvlášť. Krv sa v nohách hromadí a spôsobuje pocit ťažoby, bolesť a opuchy.
Prebytočná krv, ktorá sa hromadí v dolných končatinách počas dlhého sedenia či státia, vďaka tomu odtečie, a človek pocíti úľavu.
Ak ste správne odpovedali na súťažnú otázku, mali ste šancu vyhrať. Pozrite si, ktorí traja štastlivci boli vylosovaní a vyhrali pančuchové nohavice Avicenum podľa ich výberu.
Zapojte sa do súťaže a vyhrajte podporné pančuchové nohavice AVICENUM, ktoré správnou kompresiou zlepšujú krvný obeh a priaznivo pôsobia proti problémom ako sú kŕčové žily, celulitída a časté opuchy nôh kvôli dlhému sedeniu alebo státiu.
Začína sa to pocitmi ťažkých unavených nôh, nočnými kŕčmi, pálením a svrbením, bolesťami pozdĺž žíl, pocitmi napätia, častou bolesťou, najmä pri dlhom sedení alebo státí alebo zvýšenou svalovou únavou.
Určite to poznáte aj vy. V práci sa celý deň nezastavíte a večer, keď sa konečne doma posadíte, máte pocit, akoby niekto na vaše nohy pripevnil niekoľko kilové olovené závažia. Ak sa do toho pridajú ešte bolestivé kŕče v lýtkach a viditeľne rozšírené cievky na dolných končatinách, mali by ste zbystriť pozornosť.
Výstup na vrch Babia hora je počas pekného jesenného dňa zážitkom. Vrch sa nachádza na hranici Poľska a Slovenska a z našej strany sa naň šliape z Oravskej Polhory štyri hodiny. Krajší je výstup z poľskej strany, odkiaľ sa otvárajú široké výhľady. Samotný vrch je hojne navštevovaný hlavne Poliakmi, pre ktorých sa stal vrch kultovou horou. Samotný vrchol je otvorený a veľmi rýchlo tu dochádza k zmene počasia. Oravská polhora, 19. októbra 2014.