Pri príležitosti svetového dňa zdravia sa náš portál zameriava celý týždeň sa na šíriteľov infekcií a nákaz. Čo môžu tieto malé potvorky spôsobiť? Prečítajte si v článku!
Repelent proti hmyzu nie je sám osebe dostatočnou ochranou proti koronavírusu SARS-CoV-2, používa sa ako pridaná ochranná vrstva.
Príjemné letné večery nás lákajú von. Žiaľ, tam sme pre otravný hmyz lákadlom my ľudia. Ako zabrániť, aby sa nám nedostal doslova pod kožu? A ako si poradiť s prípadnými štípancami?
Začali sa letné prázdniny. Ľudia sa po období izolácie chystajú na letné dovolenky. Pre navrátilcov z rizikových krajín platia od začiatku týždňa nové karanténne pravidlá. Pozor treba dávaj aj pri vode, kde na ľudí číhajú otravné komáre a iný hmyz.
Malária patrí medzi najzávažnejšie infekčné ochorenia, ktorým sa ročne nakazí až 200 miliónov ľudí. Ohrozuje najmä deti na africkom kontinente a aj napriek tomu, že sa jej dá predchádzať a je liečiteľná, na ňu zomrie každé dve minúty jedno dieťa.
Sezóna západonílskej horúčky tohto roku začala neskôr ako minuloročná sezóna, kedy sa prvé prípady objavili už v máji. Ide o vírusové ochorenie prenášané komármi, vyskytujúce sa celosvetovo.
Informácie, ktoré uvádzajú, že západonílska horúčka je smrteľný vírus, ohrozujúci turistov cestujúcich do Grécka, obleteli slovenské médiá. Západonílska horúčka je vírusové ochorenie prenášané komármi. Ako to teda s touto situáciou naozaj vyzerá podľa Úradu verejného zdravotníctva SR?
Príroda má svoj vlastný spôsob na riešenie mnohých problémov. Poradí si s nimi lepšie ako ľudia sami. K nim patrí napríklad aj premnoženie či kalamitný stav komárov. Ten trápi niektoré oblasti Slovenska už niekoľko týždňov.
Či je zima, či leto, rybári jednoznačne trávia mnoho času pri vode. A práve tam zvyknú počas horúcich letných večerov a nocí komáre útočiť najviac. Preto niet divu, že každý rybár pozná nejaký ten zaručený recept, ako si komárov nepripustiť k telu, a ktorým sa určite môžeme inšpirovať aj my.
Obyvateľov bratislavských mestských častí a obcí v povodí Moravy na Záhorí trápia komáre. Verejnosť, ale i starostovia žiadajú o dezinsekčný zásah. Súčasnú situáciu opisujú ako kalamitný stav.