Kardiovaskulárne ochorenia sú na Slovensku podľa OECD dlhodobo najvýznamnejšou príčinou smrti. Ročne tu na srdcovo-cievne ochorenia zomrie približne 25-tisíc ľudí.
Kardiovaskulárne ochorenia patria k najzávažnejším diagnózam a celosvetovo tvoria najväčší podiel hospitalizácií.
Starostlivosť o srdce by mala byť pravidelná a komplexná. Ovplyvňuje ho totiž všetko, čo robíme - od stravy, cez životný štýl až po samotný stav kardiovaskulárneho systému, ktorý vieme pozorovať pomocou meraní.
Kardiovaskulárne ochorenia zostávajú na Slovensku podľa OECD najvýznamnejšou príčinou smrti. Ročne u nás zomrie na srdcovo-cievne ochorenia asi 25-tisíc ľudí. Z toho dve tretiny úmrtí súvisí so srdcovým zlyhávaním.
Konopný olej je bohatý na esenciálne mastné kyseliny, ako sú Omega-3, Omega-6 a Omega-9, pre ľudský organizmus ideálnom vyváženom pomere 3:1. Takýmto unikátnym pomerom sa nemôže pochváliť žiaden iný jedlý rastlinný olej. Aj vďaka obsahu ďalších bioaktívnych látok je skvelým pomocníkom v prevencii srdcovocievnych ochorení.
Srdcovo-cievne ochorenia sú v celom vyspelom svete dlhodobo najčastejšou príčinou smrti. Približne každý štvrtý človek zomiera práve na ne.
Zvýšená hladina cholesterolu v krvi vedie ku vzniku kardiovaskulárnych ochorení, ktoré sú najčastejšou príčinou smrti na svete. Mladí ľudia sa mylne domnievajú, že zvýšený cholesterol postihuje len staršie generácie. Opak je však pravdou. V dôsledku zanedbania zdravého životného štýlu ich následky zvýšenej hladiny cholesterolu postihujú čoraz v skoršom veku.
Jedným z mnohých nebezpečenstiev nového koronavírusu SARS-CoV-2 je jeho záhadná schopnosť podporovať tvorbu krvných zrazenín v tele, ktoré sú následne zodpovedné za pľúcnu embóliu. Na otázky týkajúce sa vplyvu COVID-19 a kardiovaskulárnych komplikácií, odpovedá kardiologička MUDr. Anna Vachulová PhD.
Vedci sledovali viac ako 3000 zdravých dobrovoľníkov s vráskami po dobu 20 rokov.