Okrem opatrení a balíčka prvej pomoci je možnosť podstúpiť preventívnu liečbu – alergénovú imunoterapiu.
Príjemné letné večery nás lákajú von. Žiaľ, tam sme pre otravný hmyz lákadlom my ľudia. Ako zabrániť, aby sa nám nedostal doslova pod kožu? A ako si poradiť s prípadnými štípancami?
Tento drobný hmyz máva hrdzavú až čiernu farbu a jeho veľkosť sa pohybuje okolo 1,5 - 3,5 cm. Hoci nie sú prenášačmi infekčných ochorení, ich výskyt v domoch či panelákoch vie poriadne znepríjemniť život. Ako sa ich zbaviť?
Repelent proti hmyzu nie je sám osebe dostatočnou ochranou proti koronavírusu SARS-CoV-2, používa sa ako pridaná ochranná vrstva.
Obyvatelia niektorých mestských častí Bratislavy sú už zúfalí. Podľa zoológa vlna otravných komárov onedlho ustúpi.
Príroda má svoj vlastný spôsob na riešenie mnohých problémov. Poradí si s nimi lepšie ako ľudia sami. K nim patrí napríklad aj premnoženie či kalamitný stav komárov. Ten trápi niektoré oblasti Slovenska už niekoľko týždňov.
Stručne vám priblížime problematiku Ploštice posteľnej (Cimex lectularius) a akých chýb je potrebné vyvarovať sa pri jej likvidácii v domácnostiach alebo ubytovacích zariadeniach.
Leto nám okrem príjemných vecí prináša aj tie menej príjemné, ku ktorým jednoznačne patria komáre. Pozrite sa, ako sa vyhnúť ich štípancom.
Uštipnutie hmyzom sa stáva v letnom období každodennou výstrahou. Bodavý hmyz akým sú včely, osy, sršne prípadne niektoré mravce môžu vážne poškodiť zdravie človeka.
Pobyt v neznámom cudzom prostredí prináša celý rad zdravotných rizík. Ako sa im vyhnúť? Aké sú preventívne opatrenia?