Mladí ľudia sú obzvlášť náchylní pocítiť negatívne účinky fajčenia. Nikotín môže nepriaznivo vplývať na vývoj ich mozgu, pamäť, sústredenie, náladu a schopnosť kontrolovať svoje impulzívne správanie.
Ministerstvo zdravotníctva SR prostredníctvom agentúry zisťovalo, aké skúsenosti majú Slováci s užívaním drog.
Oči potrebujeme a život so zdravým zrakom je rozhodne krajší a ľahší. Napriek tomu sa často o zrak dostatočne nestaráme. Potvrdzujú to štatistiky, ktoré sú alarmujúce.
Hoci má fajčenie na Slovensku dlhodobo klesajúcu tendenciu, približne pätina dospelej populácie stále fajčí.
Fajčenie tínedžerov je jedna z kľúčových tém, na ktorú chcú iniciatíva Na veku záleží, Úrad verejného zdravotníctva SR a Slovenská obchodná inšpekcia pri príležitosti Medzinárodného dňa bez fajčenia (20. novembra 2021) ešte viac upriamiť pozornosť.
Napriek tomu, že psychiatrické ambulancie zažívajú zvýšený nápor pacientov, psychiatrická a psychologická pomoc je na Slovensku stále stigmatizovaná.
Cieľom Svetového dňa zdravia je zvýšiť povedomie o tejto téme, ako aj zdôrazniť prioritnú oblasť záujmu Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorej poslaním je zabezpečovať čo najlepšie zdravie pre ľudí na celom svete. Čo všetko však môžete pre svoje zdravie urobiť vy sami? Radí odborník na zdravie profesor Tibor Baška z Jesseniovej lekárskej fakulty UK.
Pri včasnom zásahu býva liečba úspešná. Nádor sa chirurgicky odstráni a väčšinou nie je potrebná ďalšia onkologická liečba. Aj metastázy sú u tohto druhu karcinómu skôr výnimkou.
Každý fajčiar, ktorý vypočuje výzvy lekárov a odloží cigaretu, pomôže nielen sebe, ale aj pacientom s koronavírusom , a hlavne personálu v nemocniciach.
Aneuryzmy sa môžu vyskytovať takmer v akejkoľvek tepne v tele, pričom mnohé z nich sú nediagnostikované a nepozorované počas celého života človeka.