Švajčiarska štúdia analyzuje, čo sa deje v mozgu, keď nás prenasledujú zlé sny. Pokiaľ neprekročíme určitý prah hrôzy, môžeme z toho mať aj úžitok.
Skúsenosti so „zajedaním“ stresu či emócií, najmä ak sme vo vypätej situácii, má väčšina z nás. Ak ste sa po neobvykle náročnom dni rozveselili porciou zmrzliny alebo kúskom čokolády, zatiaľ čo ste sa ventilovali kamarátke, je to v poriadku. Ak je však emocionálne jedenie prvou a najčastejšou reakciou na negatívne myšlienky či pocity, je na čase to zmeniť.
V najčítanejších správach z nášho Facebooku sa dozviete ako sa dopracovať k pokore, kde sa na vašom tele ukladá stres a čo to znamená, ale aj o najlepších cvikoch na doma na spevnenie celého tela.
Milióny ľudí trpia chronickými bolesťami a vôbec netušia, čo sa za nimi skrýva. Experti veria, že úzkosť a stres vedú ku svalovým stuhnutiam. Práve tie spôsobujú kŕče, bolesti hlavy, únavu i tráviace ťažkosti.
Zdravie človeka sa odvíja aj od toho, či sa príliš a často trápi alebo nie. Či dokáže odbremeniť hlavu a odťažiť dušu akýmkoľvek resetom. Vynikajú jednoduché pomôcky. Ľudia milujú jednoduché životné pomôcky – k uľahčeniu práce, k zvýšeniu spokojnosti, k nastoleniu šťastia, k dosiahnutiu radosti alebo získaniu bohatstva. Jednu pre vás máme.
V súčasnosti musí každý z nás dennodenne bojovať so stresom a napätím, ktoré nás postihujú najmä v práci. Mimo iného zažívame svoje súkromné problémy, ktoré ovplyvňujú našu psychiku a duševné zdravie. Ako si v takomto prípade pomôcť?
Zajedáte stres, smútok a iné negatívne pocity nezdravým jedlom? Niekto vás nahnevá a okamžite siahate po čokoláde? Alebo večer pri pozeraní seriálu len tak bezmyšlienkovite do seba hádžete chipsy? Tomuto sa hovorí emočné jedenie.
Rada by som rozpovedala svoj príbeh, ako som objavila Cestu. Možno to niekomu pomôže zlepšiť svoj život, tak ako mne..
Liečebno transformačná metóda Cesta sa v súčasnosti považuje za jednu z najúčinnejších alternatívnych metód liečenia tela, mysle a duše. Využíva sa v centrách liečby závislostí, rakoviny, vo väzniciach, ale aj pri koučingu či školení top manažmentu.
Upchatý a plný nos či podráždená sliznica nemusia vždy ukazovať na obyčajnú infekčnú nádchu, ktorá patrí počas jesene medzi najčastejšie virózy. Vymenované sprievodné znaky môžu u človeka napríklad signalizovať aj stres, depresiu alebo sexuálne podráždenie. Lekári vtedy hovoria o emočnej nádche.