Náročný životný štýl tretieho tisícročia sa odráža aj na pribúdaní depresií. Asi najrozšírenejších a najviac skrývaných chorôb. Cieľavedomí a úspešní ľudia začínajú tým, že definujú svoje životné sny, plány, ciele. Lepšie sa im tak darí nájsť zmysel života, docieliť úspech a dospieť k osobnej nirváne (osobne, rodinne, pracovne, záľubovo).
Mnoho celebrít sa pasuje a pasovalo s chorobami, o ktorých sme my ako verejnosť často ani nevedeli. Dozvedeli sme sa to až z médii. Prečo sa snažili svoju chorobu utajiť? Nevedeli sa s ňou vyrovnať? Ťažko ju prijímali, hanbili sa za ňu? To nik nevie. My sa však pozrieme na celebrity, ktoré svoje choroby uchovávali v tajnosti, ale nie nadlho.
Serotonín alebo hormón šťastia je neuromediator a tvorí sa v tráviacom trakte a centrálnom nervovom systéme v epifýze. Nachádza v centrálnom nervovom systéme, krvných doštičkách, žírnych bunkách a v bunkách tráviaceho systému.
Ak máte za sebou náročný deň alebo si len tak chcete urobiť radosť a oddýchnuť si, vyskúšajte niekoľko rád ako sa dá zrelaxovať vo vani.
Konzumácia jedla, z ktorého máme pôžitok, nás môže povzbudiť a vyvolať pocit spokojnosti a oddychu. Naopak, konzumácia obľúbených jedál môže niekedy viesť k negatívnym pocitom, napríklad k pocitu viny a ľútosti. Ako môžeme minimalizovať negatívny a maximalizovať pozitívny dopad potravy na našu náladu?
Arteterapia je liečba umením. Umelci vyjadrujú vo svojich dielach pocity. Aj pri arteterapii sa človek lieči samovyjadrovaním – vyjadrovaním svojich pocitov. Táto metóda je vhodná pre ľudí s citovými problémami.