Tuk má možno niekto rád na tanieri, ale už menej na sebe. Kazí nám postavu a poškodzuje naše zdravie. Je ťažké sa s ním pustiť do boja, ale ak sa tak už raz rozhodnete, buďte vytrvalí. Ak dodržíte zopár základných zásad, bude to oveľa jednoduchšie.
Kegelovo cvičenie vzniklo v 20. rokoch 19. storočia a slúžilo na nápravu drobných anatomických odchýlok vzniknutých pri pôrode. V súčasnosti sa cvičenie využíva aj ako prevencia ochabnutia svalov panvového dna. Kegelovo cvičenie posilňuje svaly panvového dna a malo by sa stať súčasťou života každej ženy.
Sedavé zamestnanie preťažuje svaly, kĺby i chrbticu Vášho tela. Nielenže má dlhodobé sedenie negatívny vplyv na celý oporný a svalový systém človeka, ale tiež môže viesť k nežiaducemu naberaniu hmotnosti. Aby ste týmto nepríjemným dôsledkom práce za monitorom počítača zabránili, je vhodné nájsť si počas dňa niekoľko minút, kedy trpiace telo pretiahnete a svalom i kĺbom uľavíte.
Cvičenie formou kruhového tréningu sa v posledných rokoch teší vo fitness centrách veľkej popularite. V posilňovniach vyzerá spravidla tak, že počas lekcie vystriedate viacero strojov, ktoré sú zamerané na rôzne časti tela. Niekde Vás vedie inštruktor, inde môžete cvičiť sami. Aby ste si zacvičili kruhový tréning, vôbec nemusíte vytiahnuť päty z domu.
Naši predkovia, ktorí kočovali ako zberači a lovci, prešli pešo denne 20 až 30 kilometrov. Pritom nešlo o prechádzky, ale relatívne rýchly pohyb. Alebo utekali za niečím jedlým, alebo utekali pred niečím čo by ich chcelo zjesť. V každom prípade boli veľmi aktívny a to počas celého života.
Keď sa povie diéta, aké súvislosti sa vám vybavia? Cvičenie, zelenina, ovocie, low-fat, čiže nízkotučné – jogurty, syry, mlieko. Táto beztuková móda je stále aktuálna v Európe i v Amerike. Paradoxom ale je, že tí, ktorí obľubujú jogurty bez tuku často nešetria olivovým olejom. A to je predsa takisto tuk, či nie!? Ako to teda s tou low-fat diétou je?
Je Dukanova diéta konečne tou zázračnou diétou, pri ktorej dodržiavaní nepociťujeme hlad a jej efekt trvá naveky? Jej priaznivci tvrdia, že áno. "Zázračná" diéta francúzskeho lekára Pierra Dukana je vraj efektívna a ľahko sa dodržiava.
V novembri 2011 sa na Slovensku začína cyklus prednášok pre študentky zameraný na tému anorexie a bulímie, ktorá je u nás ešte stále tabuizovaná, na rozdiel od iných krajín európskej únie, kde je osveta o tomto ochorení súčasťou školského procesu, podporovaná priamo ministerstvami školstva a vzdelávacími centrami.
Kto z nás po novom roku bojuje s predsavzatím zhodiť nejaké to kilo navyše? Možno by sme sa skôr mali pýtať, kto nebojuje, pretože tých je naozaj málo. Každá máme nejaké to problémové miestečko, z ktorého tá „slaninka“ skrátka nie a nie ísť dolu. Jednorazové diéty sú pekná drina a navyše sú potom hneď nežiaduce kilá späť. A tak prinášame zopár tipov na pomocníkov z oblasti elektroniky, ktoré môžu aspoň trochu pomôcť zbaviť sa tukov natrvalo.
To, že máte Parkinsonovu chorobu neznamená, že nemôžete zostať naďalej aktívny. Opak je v skutočnosti pravdou. Fyzické aktivity ako strečing, precvičovanie správneho držania tela a vykonávanie osobitných cvičení by malo byť hlavnou súčasťou vášho každodenného života.