Čína sa používaním análnych testov na zistenie prítomnosti koronavírusu snaží zabezpečiť, aby neunikol jediný potenciálny prenášač, než začnú sviatky. Tie sa konajú budúci mesiac na lunárny Nový rok, kedy sa za svojimi rodinami vydajú stovky miliónov ľudí.
12.10.2020 - Na Slovensku máme 20 355 potvrdených prípadov, z toho 14 263 je aktívnych. Vo svete si doteraz ochorenie COVID-19 vyžiadalo už viac ako 1 milión obetí na životoch a viac ako 37 miliónov osôb v 188 krajinách sa ním nakazilo. Viac ako 26 miliónov ľudí sa už uzdravilo.
Novým ohniskom nákazy koronavírusu je zrejme veľké farmárske trhovisko Sin-fa-ti. Viaceré čínske provincie už začali zavádzať povinnú karanténu pre cestujúcich prichádzajúcich z Pekingu.
Strašiak s menom koronavírus je stále top témou v spoločnosti. Vedci usilovne pracujú, aby ho čo najlepšie a najrýchlejšie spoznali. To nám pomôže pri prevencii, ale aj pri zastavení pandémie koronavírusu.
Čínski vedci tvrdia, že nový koronavírus SARS-CoV-2 sa nepodarí úplne odstrániť a pravdepodobne sa bude vracať vo vlnách ako chrípka.
Odpoveď na otázku, prečo má, rovnako ako niektorí ďalší pacienti, po tak dlhej dobe koronavírus stále v tele, je záhada, ktorú čínski lekári zatiaľ nevedia vyriešiť.
Ako na symbol nádeje v pandémii ochorenia COVID-19 sa teraz epidemiológovia pozerajú na Južnú Kóreu. Dáta naznačujú, že šíriaci sa koronavírus tam zdravotníci dostávajú pod kontrolu, aj keď na definitívne hodnotenie je ešte skoro.
Napriek tomu, že koronavírus sa od decembra 2019 rozšíril z Číny do viac ako 60 krajín sveta, stále naň neexistuje liek. Nová klinická štúdia, využívajúca infúzny vitamín C, prebieha priamo v epicentre nákazy, v čínskej provincii Hubei. Vitamín C je totižto jeden z najsilnejších imunomodulátorov.
Čo je koronavírus, aký je jeho pôvod, aká dlhá je inkubačná doba koronavírusu, existuje liek na ochorenie COVID-19, čo je to pandémia a je dôvod na paniku? Na tieto a mnohé ďalšie otázky o koronavíruse nájdete odpovede v článku.
Na ochorenie COVID-19 zatiaľ neexistuje žiadny liek, ani vakcína. Lekári tak pacientom nakazeným koronavírusom podávajú len prípravky, ktoré zmierňujú symptómy choroby.