Imunoterapia v kombinácii s novými experimentálnymi lieky by mohla pomôcť ľuďom s agresívnymi nádormi mozgu.
Vedkyňa Catherine Pointer si spomína, ako ležala na nemocničnej posteli a hovoril svojej mame, že už nevládze ďalej. Svoj boj s leukémiu zvládla už niekoľkokrát. Dnes pracuje v laboratóriu po boku lekárky, ktorá ju ako dieťa liečila.
Moderátorka Aneta Parišková, ktorej pred pár mesiacmi diagnostikovali Non-Hodgkinov lymfóm, je späť v televízii, na obrazovke sa objavila po viac ako dvoch mesiacoch.
Letti nemala ani dva roky, keď sa jej život otočil naruby. Dovtedy zdravé dievčatko muselo spolu s rodičmi prekonať náročnú cestu k uzdraveniu. Aj keď pri narodení Letti nemali jej rodičia závažný dôvod pre uchovanie pupočníkovej krvi, rozhodli sa tak, a dnes už vedia, že urobili najlepšie rozhodnutie.
Obľúbená moderátorka sa však zákernej rakovine nepoddáva a odhodlane s ňou bojuje v bratislavskom Národnom onkologickom ústave.
Niekoľko rokov statočne bojoval s rakovinou lymfatických uzlín, ale tento rok mu lekári diagnostikovali akútnu leukémiu. Ľudia s akútnou leukémiou, ktorí nie sú liečení, prežívajú len 2 až 3 mesiace. Aj Karel Gott napokon následkom tejto zákernej choroby podľahol.
Strata vlasov u onkologických pacientov, ktorí podstupujú chemoterapiu, je nepochybne jedným z najviac stresujúcich vedľajších účinkov modernej liečby rakoviny. Vedci objavili nový spôsob, ako ochrániť vlasové folikuly pacientov.
Krvotvorné kmeňové bunky získané z pupočníkovej krvi sa využívajú najmä pri liečbe onkologických a hematologických ochorení ako sú leukémie, lymfómy, nádorové ochorenia orgánov, získané aj dedičné poruchy imunity či metabolických ochoreniach a iných.
V 60 rokoch 20 storočia vznikla zaujímavá teória uznávaného biochemika doktora E.T. Krebsa, v ktorej predpokladá, že hlavnou príčinou vzniku rakoviny je nedostatok určitej potrebnej látky v potravinách. Tou látkou je vitamín B17.
Rakovina pečeňových buniek je nádorové ochorenie postihujúce bunky pečene.