Exotické krajiny nás lákajú, pretože sú iné. Inak voňajú, inak chutia, žijú v nich iné zvery, kvitnú tam iné kvety... Dovolenka v takejto destinácii je zvyčajne zárukou dobrého počasia a nevšedných zážitkov. No aby sa naozaj vydarila, je treba myslieť na niekoľko vecí vopred.
Skúste si predstaviť, že vďaka aplikácii môžete na diaľku z vášho telefónu u vás doma ovládať teplotu, osvetlenie, žalúzie, zavlažovanie, alebo nastavovať vaše zabezpečovacie zariadenia.
Svet odevov a módy sa neustále mení a vyvíja. Ak sa pozrieme na jednu stranu spektra odevného priemyslu, sledujeme trendy, ktoré sa neustále obmieňajú a to čo sa nosilo pred niekoľkými rokmi, sa takmer s určitosťou vráti do módy znova. Ak sa však pozrieme na úplne inú stranu, stranu pracovných odevov, situácia je úplne odlišná.
So stúpajúcou teplotou sa čoraz viac griluje v prírode. Avšak s ňou sa zvyšuje i aktivita rôznych baktérií, ktoré môžu pokaziť potraviny. Pozor si treba takisto dávať aj na správne kulinárske postupy, aby sme si nevytvorili nebezpečné chemické kontaminanty.
Medzi najviac ohrozené skupiny obyvateľstva počas zimy a mrazov patria
deti, starší ľudia a ľudia trpiaci na diabetes, kardiovaskulárne a respiračné ochorenia. Aj všetci ostatní by však mali byť ostražití a chrániť si svoj organizmus čo najlepšie.
Mnohí Európania využívajú jesenné a zimné obdobie na exotické dovolenky, na cestách sa však treba správať obozretne, najmä ak chceme navštíviť rozvojové krajiny. Jedna z troch dovolenkujúcich osôb ochorie v dôsledku kontaminovaných potravín a vody, väčšinu z nich postihne cestovateľská hnačka (CH). Pri pobyte v najrizikovejších destináciách Ázie, Afriky a Latinskej Ameriky ochorie až 80 % osôb. Neprepadajte však panike: Keď dodržíte určité bezpečnostné opatrenia, môžete sa ochoreniu z potravín a vody vyhnúť.
Mnohí Európania využívajú jesenné a zimné obdobie na exotické dovolenky, na cestách sa však treba správať obozretne, najmä ak chceme navštíviť rozvojové krajiny.
Od 1. apríla 2009 vstupuje do platnosti smernica Európskeho parlamentu, ktorá prináša zákaz predaja neelektrických meracích zariadení obsahujúcich ortuť na trhu EU. Zákaz, ktorý je súčasťou kampane ochraňujúcej ľudské zdravie aj životné prostredie, sa vzťahuje len na predaj nových prístrojov a týka sa aj v domácnosti bežne používaných sklených ortuťových teplomerov.
Kľúč k bezpečnejším potravinám? Áno existuje a my vám ho prinášame. Nechajte sa nabudiť skvelými a zdravými potravinami a vyhnite sa nebezpečným zvykom, ktoré vám môžu privodiť nepríjemnú chorobu.