Už v 15-tich rokoch začala tušiť, že niečo nebude v poriadku. Vypadalo jej obočie, neskôr aj mihalnice a veľké kusy vlasov. S diagnózou alopécia(plešivosť) sa zmierila až po rokoch.
Alopéciou označujeme druh ochorenia, ktoré spôsobuje vypadávanie vlasov alebo stratu ochlpenia. Existuje niekoľko typov alopécie, ktoré sa líšia spôsobom vypadávania vlasov, ale aj príčinami. Ako sa alopécia diagnostikuje, aké typy rozlišujeme, ako sa konkrétne prejavujú a ako sa dá alopécia liečiť?
Vypadávanie vlasov je problém, ktorý trápi nejedného z nás. Príčin je mnoho - ochorenie, lieky, vek, hormóny, gény alebo ďalšie okolnosti, ktoré nevieme ovplyvniť.
Dlhodobé nadmerné napätie sa stalo civilizačnou chorobou 21. storočia. Naháňame sa do práce, z práce, za zážitkami, málo spíme a veľa flámujeme. Tento životný štýl sa pre veľa ľudí, najmä tých žijúcich či pracujúcich vo väčších mestách, stal štandardom. A nie je zdraviu ani kráse prospešný.
Vypadávanie vlasov (alopécia) je úplná strata alebo inak povedané nadmerné vypadávanie vlasov, ktoré pri normálnej regenerácii nie je nahradené dorastaním vlasov.
Pre niektorých ľudí môže strata vlasov znamenať len estetický problém, pre iných hotovú psychickú traumu. Ak odmietate neprirodzené parochne, ale aj napriek tomu chcete mať opäť svoju hrivu, jedným z riešení je práve transplantácia.