Najmä dievčatá sú podľa skúsenej pediatričky ohrozené novou formou poruchy príjmu potravy tzv. drunkorexiou – kedy sa strava nahrádza nadmerným pitím alkoholu aj v kombinácii s energetickým nápojom.
Účinnosť a bezpečnosť lieku môžu ovplyvniť aj interakcie s potravinami, upozornil na to Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL).
Deti pod vplyvom alkoholu tvoria až 10 % privezených prípadov na urgente. Suchý február sa zameriava na šírenie osvety o negatívnom vplyve alkoholu aj medzi maloletými.
Pitie alkoholu je na Slovensku silno zakorenené až normalizované.
Začína sa suchý február. Mnohých možno prekvapí, že problémy s alkoholom sa netýkajú len mladých ľudí a ľudí v produktívnom veku, ale aj seniorov.
Demencia je definovaná ako zlyhanie mentálnych funkcií a nedá sa tak úplne predvídať, no sú veci, ktoré možno robíte denne, a zvyšujete si tým riziko vzniku tejto choroby.
Ministerstvo zdravotníctva SR prostredníctvom agentúry zisťovalo, aké skúsenosti majú Slováci s užívaním drog.
Oči potrebujeme a život so zdravým zrakom je rozhodne krajší a ľahší. Napriek tomu sa často o zrak dostatočne nestaráme. Potvrdzujú to štatistiky, ktoré sú alarmujúce.
Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, si spoločne s primárom Oddelenia dlhodobo chorých, MUDr. Petrom Bártom, symbolicky pripomína „suchý február“. V geriatrii alkoholizmus nie je najväčším zdravotným problémom, no v žiadnom veku, rozhodne, neprispieva k zlepšeniu zdravotného stavu pacienta.
Hoci najnovšie údaje Národného centra zdravotníckych informácii (NCZI) ukazujú, že závislých od alkoholu pribudlo na Slovensku najmenej za posledné roky, alkohol je na u nás dlhodobým problémom.