Úzkostná (vyhýbavá) porucha osobnosti sa prejavuje nadmernou a ťažko korigovateľnou tendenciou reagovať úzkostne na rôzne životné situácie. Najproblémovejšie sú pre osobu s úzkostnou poruchou osobnosti najmä nové situácie, zvlášť ak sú spojené s kontaktom s novými ľuďmi alebo podávaním nejakého výkonu pred ostatnými.
Generalizovaná úzkostná porucha sa prejavuje dlhodobým telesným napätím a obavami (starosťami). Generalizovaná úzkostná porucha sa môže v prípade potreby lieči antidepresívami a psychoterapiou.
Úzkosť sa radí medzi psychiatrické ochorenia na organickom podklade, ktoré vzniká pôsobením vonkajších podnetov na jedinca neschopného ich prijať a prekonať.
Poznáte ten pocit, keď musíte niečo urobiť, odkladáte to už pár dní a stále dúfate, že sa tá práca vykoná sama bez vašej námahy? Odsúvate tieto nepríjemné a nechcené úlohy čo najďalej, aby ste nemuseli vynakladať žiadne nadmerné úsilie.
Slovo kineziológia pochádza z gréckeho výrazu kineses, čo v preklade znamená pohyb. V medicínskej terminológii označuje vedu o svaloch a pohyboch tela. Objaviteľom kineziológie ako diagnostickej a liečebnej metódy bol chiropraktik George Goodheart. Kineziológia je založená na princípoch čínskej medicíny. Je zameraná na dosiahnutie energie a správnej funkcie tela využívaním širokej škály rôznych techník.