Zázrak v starostlivosti o pleť: chemický peeling
Zdroj: Shutterstock.com
Peeling obsahujúci aktívne zložky, ako napríklad kyselinu mliečnu alebo glykolovú, dokáže spraviť s pleťou hotové zázraky. Pri pravidelnom používaní zbaví pleť rozšírených pórov, usadenín od make-upu, ktoré bežné čistiace gély na tvár nedokážu rozpustiť. Dajte zbohom aj sivastej a mdlej pleti, ktorá trápi ženy v zimnom období. Peeling vám rozjasní tvár, a tak budete pôsobiť oveľa mladistvejšie, a to sa predsa milé dámy počíta.
Chemický peeling
Kyselina salicylová, ako zložku prípravkov proti občasným pupienkom, je na trhu pomerne dlho. Ak vás však trápia väčšie nedokonalosti, zbytočne by ste boli z kyseliny sklamané. Pomáha k prečisteniu pórovitej pokožky, ba dokonca zastaví aj nejeden pupienok. Pokiaľ potrebujete už intenzívnejšie ošetrenie, mali by ste zvoliť iný druhy kyselinky. Prípravky, ktoré sú dostupné v lekárňach a rôznych e-shopoch neobsahujú vysokú koncentráciu, a preto sú bezpečné na ošetrenie v domácich podmienkach.
Ak budete pociťovať jemné štipkanie a brnenie v pleti, nebuďte znepokojené. S vysokou koncentráciou pracujú len školené odborníčky, prípadne lekári, ktorí vám poradia, aký typ ošetrenia by vyhovoval pleti. Všeobecne sa neodporúča podstupovať ošetrenie v letnom období, pretože citlivá a začervenená pokožka je náchylná k pigmentáciám
Typy peelingov:
AHA kyseliny– ide o mierny typ kyselín, napríklad kyselina glykolová. Sú znesiteľné i pre citlivejšie pleti, a tak sa ich nemusíte obávať. Pomáhajú všetkým typom pleti, či už ide o suchú a starnúcu alebo problematickú pleť v puberte.
BHA kyseliny- najznámejšou je kyselina salicylová, ktorá je hlavnou zložkou produktov využívajúcich sa pri starostlivosti o pleť so sklonmi k nedokonalostiam. Keďže sú rozpustné v tukoch, dokážu si poradiť najmä s mastnejšou pokožkou.
TCA kyseliny – kyselina trichloroctová je najbežnejšou zložkou stredne silných chemických peelingov. Pomáha odstraňovať už hlbšie vrásky a jazvy po akné.
Pozrite si tiež: