Čo robia Slováci pre svoju imunitu?

BRATISLAVA 17. februára (WBN/PR) – Tohoročná chrípková sezóna opäť útočí, v čakárňach praktických lekárov sa strieda množstvo chorých a školy v niektorých slovenských okresoch vyhlásili dokonca chrípkové prázdniny. Táto situácia sa opakuje rok čo rok, a preto výrobca výživových doplnkov Walmark uskutočnil začiatkom ...

BRATISLAVA 17. februára (WBN/PR) – Tohoročná chrípková sezóna opäť útočí, v čakárňach praktických lekárov sa strieda množstvo chorých a školy v niektorých slovenských okresoch vyhlásili dokonca chrípkové prázdniny. Táto situácia sa opakuje rok čo rok, a preto výrobca výživových doplnkov Walmark uskutočnil začiatkom roka 2015 prieskum s názvom “Čo robia Slováci pre svoju imunitu?”. A práve ten potvrdil, že 14% Slovákov na imunitu počas roka nemyslí vôbec a 23% sa spolieha len na užívanie vitamínu C.

Ak však už chrípková sezóna nastane a ľudia pociťujú prvé príznaky ochorenia, snažia sa chrániť rôznymi prírodnými, ale aj liečivými prostriedkami. Vyjadrilo sa tak 116 zo 167 opýtaných vo veku 20 až 45 rokov v online prieskume na sociálnej sieti Facebook. Každý druhý účastník prieskumu zároveň priznal, že za posledný rok ochorel alebo prechladol aspoň raz.

A po čom siahajú Slováci najčastejšie v prípade chrípky alebo choroby? Domáce “recepty” ako čaj, med, citrón či cesnak sú prvou pomocou pre viac než polovicu respondentov (57%). Tretina ľudí (32%) siaha v boji proti chrípke po voľne predajnom lieku. Treťou najčastejšou voľbou je užívanie relevantného výživového doplnku pre takmer desať percent z opýtaných Slovákov. Prieskum zároveň potvrdil, že až 28% ľudí sa za posledné dva roky minimálne raz liečilo širokospektrálnymi antibiotikami na odporúčanie praktického lekára. Dvakrát a viac boli naordinované až 61 percentám chorých, pričom každý tretí človek liečbu antibiotikami napokon nemusel podstúpiť.

Väčšina Slovákov sa v súvislosti s prevenciou a liečbou chrípkových ochorení spolieha nielen na prírodné prostriedky, ale aj na nekonvenčné liečebné postupy. V silu čínskej medicíny verí viac než polovica ľudí, pričom až 88% si myslí, že tradičná čínska medicína má miesto medzi dnešnými liečebnými metódami. Len pre zaujímavosť – čínsku hubu kordyceps, obsiahnutú vo výživovom doplnku Hliva ustricová Premium, poznalo pred vyplnením dotazníka 33 zo 167 opýtaných. O účinkoch ďalšej čínskej huby, reishi, vedelo 49 ľudí. Spomínaný prípravok na posilnenie imunity poznalo celkovo 45 ľudí. Na otázku, či si niekedy kúpili akýkoľvek výživový doplnok s hlivou ustricovou odpovedala kladne takmer polovica účastníkov prieskumu. Aktuálne užívalo takýto prípravok 16% Slovákov. Výživové doplnky z portfólia Walmark pozná a užíva každý tretí človek. Túto značku si väčšina z nás spája s prípravkami Hliva ustricová (Forte, Plus, Premium) a vitamínmi pre deti s názvom Marťankovia.

Hliva ustricová PremiumKedysi si ich mohli dopriať iba čínski cisári a vyvolení, dnes je trojitá sila húb Hlivy ustricovej, Reishi (Lesklokôrky lesklej – Ganoderma lucidum) a Kordycepsu čínskeho (Cordyceps sinensis) v kombinácii so železom, jedinečným zložením Hlivy ustricovej Premium. Vďaka nemu je tento výživový doplnok skvelým prostriedkom v podpore imunity, pri zvýšení fyzickej kondícii či znižovaní hladiny cholesterolu.

Priaznivé účinky húb na ľudský organizmus dopĺňa železo, ktoré je nevyhnutným prvkom pre celý rad procesov v tele, ako napríklad doprava kyslíka v ľudskom organizme. Prispieva k tvorbe červených krviniek a hemoglobínu, podporuje prirodzenú funkciu imunitného systému. Železo tiež pomáha znižovať pocit únavy a vyčerpania, normalizuje koncentráciu, pozornosť, pamäť a myslenie.

Viac informácií o novinke pre vašu imunitu nájdete na www.walmark.sk