Kúpele Turčianske Teplice
- nervové ochorenia
- choroby z povolania
- ochorenia obličiek, prostaty, močových ciest
- choroby tráviaceho ústrojenstva
- onkologické choroby
- choroby žliaz s vnútornou sekréciou
- procedúra plynovej injekcie – pneumopunktúra
- termálne kúpalisko
- aquapark - Spa&Aquapark
- wellness-pobyty ( Hotel Veľká Fatra***)
Kúpele Turčianske Teplice patria k jedným z najstarších a najnavštevovanejších kúpeľov v Európe. Turčianske Teplice ležia na juhu Turčianskej záhradky, v nadmorskej výške 518 m.n.m., na úpätí výbežkov Veľkej Fatry. Prírodné objatie Kremnického pohoria a grúňov Lazov dotvára idilickú scenériu pre pacientov.
Prvú zmienku o existencii termálnych liečivých prameňov na tomto mieste nájdeme v darovacej listine kráľa Ladislava IV. Z roku 1281. V roku 1533 sa Turčianske Teplice stali majetkom mesta Kremnice. Začala kúpele Turčianske Teplice nielen využívať, ale aj budovať. V 19. storočí. Sa začali budovať a rozrastať. Po februári 1948 boli Štubnianske Teplice premenované na Turčianske Teplice a druhýkrát v histórii sa stali sídlom okresu. Dňa 20.2.1949 sa Kremnica vzdala svojich práv na kúpele a vznikli Československé štátne kúpele a žriedla.
Minerálne pramene a termálne vody sú najväčším prírodným bohatstvom, v ktorých sa ako jediných na Slovensku liečia choroby obličiek a močových ciest, avšak známa a úspešná je i liečba pohybového ústrojenstva nielen dospelých, ale aj detí. Medzi ponúkané procedúry patria rôzne masáže - klasické, reflexné a podvodné masáže, reflexná masáž chodidiel, lymfomasáž, kúpele - kúpeľ v termálnom bazéne, voňavé kúpele, perličkové kúpele, vírivé kúpele celkové alebo čiastočné, cvičenie v termálnom bazéne, sauna, komplexná elektroliečba a ostatná fyzikálna liečba vrátane laseroterapie, parafínové zábaly, parafango, plynové injekcie a aplikáciou CO2, medikamentózna terapia a pitná kúra.
Prostredie Turčianskych Teplíc ponúka zaujímavé turistické trasy na Vyšehrad, Vyhnátovú, Svrčinník, Flochovú. Z neďalekých Mošoviec zas vedú zaujímavé trasy do Gaderskej a Blatnickej doliny, na Tlstú a Ostrú. Pre horolezeckú činnosť sú vhodné terény Žarnovická dolina - Skalná (Orlia veža) a Gaderská a Blatnická dolina.