Tvorca projektu, potravinový kritik Patrick Linhart, vychádzal zo základov európskeho systému, ktorý sa už testuje v krajinách EÚ od roku 2014. Ako bude taký nástroj fungovať?
Mediálne známy potravinový kritik Patrick Linhart vykonal celoslovenské testy spišských párkov. Našli sa kozie črevá i mäso, ktoré párky nesmú obsahovať. Výsledky pravdepodobne povedú k pozastaveniu licencie u nasledovných výrobcov.
Čaká Slovensko nový potravinový škandál, ktorý je jasným dôkazom zlyhania našich úradov? Mediálne známy potravinový kritik Patrick Linhart sa pustil do kontraverznej témy GMO. Pozrite si jeho video.
Po mäse a vajíčkach tu máme celoslovenskú kauzu s toxickou zeleninou! Pomenovali sme ju "zeleninoví Veksláci". O túto kauzu sa už zaujíma aj mainstreamová televízia a dochádza k jej vyvrcholeniu.
Táto reportáž je o tom, ako sa jeden pestovateľ rozhodol odísť z maloobchodu a konkurovať veľkej obchodnej sieti. Pestuje svoj vlastný organický a chemicky neošetrený cesnak.
Náš potravinový kritik, Patrick Linhart, znova navštívil niekoľko obchodov s potravinami a posvietil si na obsah ďalších produktov. Šlo konkrétne o obsah smotany v mrazenej balenej zmrzline a obsah sladidiel v zaváraných uhorkách.
Každý rok zomrie na svete vyše 8 miliónov ľudí na rakovinu, z toho skoro 12-tisíc v Slovenskej republike. Pritom podľa zverejnených výskumov Kliniky Detskej Onkológie Univerzity v Dűseldorfe denne užívame i rakovinotvorné potravinové aditíva, známe i ako prídavné látky, alebo ľudovo „éčka“. Tie sú u nás v EÚ legálne, no často i zdraviu škodlivé.
Ponúkame vám krátke audio-video so záznamom šéfa potravinovej kontroly pána prof. Bíreša. Telefonicky ho vyspovedal potravinový kritik Patrick Linhart, BSc. Otázky sa týkali podvodného predaja nadytkových plodín či diskriminácie slovenského pestovateľa.
Naozaj nie sme ochotní zaplatiť za kvalitné potraviny a radšej si kúpime tie lacnejšie, ale plné chemikálii a látok, ktoré tam nemajú čo hľadať? Pozrite sa, aký má na to názor istý slovenský farmár.
Čokoládu máme radi snáď všetci. Táto sladká pochúťka však nezriedka obsahuje to, čo by vôbec nemala a za jej výrobou sa skrývajú rôzne pochybné praktiky. Viac vám prezradí naše video.
Urobili sme certifikované testy zeleniny z Lidlu a Tesca. Portál Zdravie.sk sa výlučne zaoberá overenými faktami a vedecky podloženými informáciami. Nie je tomu inak ani v tomto prípade.
Viete, ako sa vyrába pravá nefalšovaná Treska? Ide snáď o jeden z najpopulárnejších majonézových šalátov na Slovensku. Vybrali sme sa aj s kamerou tam, kde iní nesmú a nahliadli sme do lahôdkárskej výrobne, kde budeme sledovať celý proces jej výroby.
Začneme príkladom zo susedných Čiech: „nákupčí“ nakúpil jablká v Poľsku, previezli sa do Talianska, kde sa zabalili do obalov a označili. Potom sa previezli do Čiech a predávali v akcii ako Talianské Jablká s pôvodom z EÚ. I napriek nízkej akciovej cene sa takto predávali s väčším ziskom a ľudia sa zrážali nákupnými vozíkmi a hromžili, že jablká už neboli po dvoch dňoch dostupné.
Slovenský spotrebiteľ je príliš pohodlný na to, aby čítal etikety a zaujímal sa o to, čo práve nakupuje. Preto je veľmi ľahké ho „oblafnúť". Stačí mu na oči nalepiť farebnú nálepku so supervýhodnou cenou. Každý potravinár má však možnosť sa rozhodnúť, či bude pracovať „pre“, alebo „proti“ ľudstvu a jeho zdraviu.
V dnešnej dobe pre predajcov nehrá príliš veľkú úlohu zdravie občana. Na prvom mieste je predsa zisk. Potravinový biznis nie je Úrad Pre Zdravie Občanov, ale ekonomická jednotka, túžiaca po dosiahnutí čo najvyššieho profitu.
Naše supermarkety sú plné lákavo vyzerajúcich pestrofarebných plodín, ktoré už akoby ani nepoznali ročné obdobia. Zvykli sme si na celoročný komfort všetkých plodov ovocia a zeleniny. Považujeme to za prirodzený štandard. Pritom sa málokto pozastavuje nad jeho pozadím. Sú ovocie a zelenina rovnako zdravé počas všetkých ročných období?