Viete, ktoré potraviny si môžete zaradiť do svojho jedálnička? Aké jedlo je vhodné aj na konzumáciu počas celého dňa?
Aké jedlo zvoliť po niekoľko hodinovom hladovaní? Siahnuť po sacharidoch, alebo práve ony sú tou najhoršou voľbou po dlhodobom hladovaní?
V prvom dieli sme si predstavili intermittent fasting a teda prerušované hladovanie. Tak ako každý diétny režim, aj tento má svoje výhody, ale aj svoje úskalia.
Skúšate schudnúť tukové vankúše, alebo naopak spevniť a vyformovať svaly? ... A čo tak skúsiť oboje naraz?
Je to tak. Veľa ľudí to určite prekvapí, ale niekedy je práve chronický nedostatok spánku – či už kvalitatívny, kvantitatívny, alebo ich kombinácie môže byť hlavnou príčinou, prečo sa im nedarí schudnúť.
Je to tak. Veľa ľudí to určite prekvapí, ale niekedy naozaj tým, keď zjeme viac jedla, udržíme svoj vlastný metabolizmus v obrátkach a spálime aj viac kalórií počas dňa.
Je to tak. Veľa ľudí to určite prekvapí, ale môžete behať hodinu na páse, potom skackať hodinu aj štvrť na skupinovom cvičení, potom si dať pol hodinu činky a brucho a váš kolega, ktorý začal trénovať s vami a má iba pol hodinové tréningy schudol za ten istý čas oveľa viac. Prečo tomu tak je?
Je to tak. Veľa ľudí to určite prekvapí, ale môžete spraviť 20x viac brušákov, ako drepov a spálite menej kalórií. Prečo je to tak?
Máte dotrénované? Svaly sú napumpované, zničené, kalórie spálené a nastáva jedna z najdôležitejších otázok dňa, čo sa týka stravy – ako to všetko maximálne zužitkovať?
Hľadáte rýchlu formu energiu pred tréningom? Niečo čo vás pripraví na tréning, zlepší vytrvalosť a silu? Niečo čo vás preberie? Tiež mylne siahate po cukre? Aký to má následok na samotný tréning?
Celý život ste v tom, že ste tzv. „sacharidový“ typ a robia vám dobre sladké raňajky? Odhaľte pravdu v našom videu.
Dlhé roky nám vštepujú do hlavy najideálnejší štart dňa – ovsené vločky, orechy, med, sušené ovocie a pod. Keď si uštedríme takéto raňajky, budeme zdraví, krásni a hlavne štíhli! Je to naozaj tak?